Ogólnopolska Akcja Społecznościowa „Uwaga Nadwaga!”
19 września 2016 roku ruszyła V edycja Ogólnopolskiej Akcji Walki z Nadwagą w Rodzinie „Uwaga Nadwaga!” , której organizatorem są Centra Dietetyczne Naturhouse. W ramach edukacyjnej kampanii każdy może skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem i pomiarów składu ciała. Ambasadorką akcji została aktorka Katarzyna Bujakiewicz.
Uwaga Nadwaga!

Poczęstuj się zdrową dietą


W dniu 25 października 2016 roku w ramach ogólnopolskiej akcji w naszej szkole odbyły się ciekawe warsztaty dietetyczne na temat zasad zdrowego żywienia. Młodzież mogła skorzystać z porad dietetyków mgr inż. Małgorzaty Gorzel i mgr inż. Dominiki Siembidy z Centrum Dietetycznego Naturhouse Zana i Naturhouse Wieniawska.
Uwaga Nadwaga!

Podczas warsztatów poruszone zostały aspekty korzystnego wpływu odpowiedniego odżywiania oraz zapobiegania czynnikom zakłócającym i zaburzającym funkcjonowanie organizmu. Zmiany złych nawyków żywieniowych to jeden z najważniejszych elementów profilaktyki nadwagi i otyłości. Podkreślono znaczenie spożywania owoców i warzyw, które ze względu na ogromne bogactwo witamin i składników mineralnych mogą uchronić od nadwagi i wielu chorób. Zwrócono również uwagę na ogromne znaczenie aktywnego wypoczynku i ruchu na świeżym powietrzu, który pomaga nie tylko w kształtowaniu sylwetki, ale także przyczynia się do prawidłowego dotlenienia organizmu, polepszenia stanu zdrowia i ogólnego samopoczucia.Uwaga Nadwaga!

Uwaga Nadwaga!

Uwaga Nadwaga!

Uczestnicy akcji otrzymali poradniki z przepisami kulinarnymi oraz zaproszenie na bezpłatne konsultacje dietetyczne.


Uwaga Nadwaga!

Uwaga Nadwaga!

Opracowanie: Anna Boczek