„Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”

– przedstawienie profilaktyczne w wykonaniu aktorów z teatru „O Rety”

Wszyscy wiemy jak ważne jest bezpieczne posługiwanie się urządzeniami będącymi pod napięciem. Niebezpieczne zabawy z prądem mogą mieć tragiczne skutki. Nasi uczniowie mogli się o tym przekonać podczas przedstawienia teatru „O Rety” w ramach ogólnopolskiego projektu Fundacji PGE.


Aktorzy przygotowali dla dzieci niezwykły spektakl profilaktyczny pt. „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” o bezpiecznym i oszczędnym korzystaniu z energii elektrycznej.Teatr


Teatr


Teatr

Podczas edukacyjnej przygody widzowie dowiedzieli się jak powstaje prąd, dlaczego jest potrzebny, kiedy może być niebezpieczny, kiedy należy zachować ostrożność, co oznaczają znaki na transformatorach, jak oszczędzać energię elektryczną.


Teatr


Teatr


Teatr

Dzięki profesjonalnej grze aktorów oraz specjalnym zabiegom interaktywnym widzowie zostali wciągnięci w wir scenicznych wydarzeń. Poprzez emocjonalne zaangażowanie, zabawę, śmiech zostały przekazane ważne treści i zasady, którymi dzieci powinny kierować się na co dzień.


Teatr


Teatr


Teatr

Teatr


Teatr


Teatr

Dziękujemy za wspaniałą, ciekawą i o dużym walorze wychowawczym ucztę edukacyjną utrwalającą zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia.


Opracowanie: Anna Boczek