Święty Mikołaj i Policjanci z wizytą w szkole szpitalnejZ okazji mikołajek małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie odwiedzili niecodzienni goście. Byli to policjanci z Wydziału Prewencji KWP i KMP w Lublinie (podkom. Dorota Gil, st. asp. Irmina Łakota, asp. szt. Waldemar Dziedzic, sierż. szt. Dorota Bielecka) oraz Święty Mikołaj w towarzystwie policyjnych maskotek. To kolejna, cykliczna akcja skierowana do dzieci przebywających w lubelskich szpitalach.Mikołaj

Mikołaj

Mikołaj

Przy tej okazji odbyły się pogadanki prewencyjne, funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, czyli gdzie należy się bawić, a gdzie jest to bezwzględnie zabronione, gdzie można bezpiecznie jeździć na sankach i łyżwach i jak nie narażać innych na niebezpieczeństwo.
Mikołaj

Mikołaj

Omówiono również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podkreślono konieczność noszenia elementów odblaskowych zwłaszcza po zmroku.Przybyli goście obdarowali dzieci pluszowymi maskotkami, słodyczami oraz policyjnymi gadżetami, między innymi elementami odblaskowymi.
Mikołaj

Mikołaj

Mikołaj

Mikołaj

Mikołaj


Pomimo trudu codziennego leczenia na dziecięcych buziach zagościł szeroki uśmiech, a upominki sprawiły maluchom dużo radości.


Opracowanie: Anna Boczek, Elżbieta Horbowska, Łukasz Niewiadomy