Warsztaty edukacyjne „Filatelistyka - moje hobby”


W dniu 26 września 2017 roku w naszej szkole odbyły się ciekawe warsztaty edukacyjne „Filatelistyka – moje hobby” przeprowadzone przez Panią Annę Frymus – Regionalnego Koordynatora ds. Filatelistyki w Lublinie.FILATELISTYKA

Filatelistyka to kolekcjonowanie wszelkiego rodzaju walorów pocztowych, głównie znaczków pocztowych, datowników okolicznościowych, całostek, całości pocztowych i kopert FDC.


FILATELISTYKA

Uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się ze specjalistycznymi pojęciami z zakresu filatelistyki, poznali również historię polskiej filatelistyki.


FILATELISTYKA

Zobaczyli jak wygląda pierwszy polski znaczek pocztowy i za pomocą lupy oglądali klasery ze znaczkami.


FILATELISTYKA

FILATELISTYKA

FILATELISTYKA

Uczniowie przekonali się, że znaczki to nie tylko opłaty za usługę pocztową, ale także miniaturowe dzieła sztuki, które poprzez zawartą w nich treść mogą inspirować i rozbudzać zainteresowania różnymi dziedzinami nauki.


FILATELISTYKA

Dzieciom szczególnie przypadł do gustu znaczek wydany z okazji 700-lecia Lublina i kolorowa koperta FDC.


FILATELISTYKA

FILATELISTYKA

Przyszli kolekcjonerzy mogli wykonać pamiątkowy stempel specjalnie zaprojektowaną na te zajęcia pieczęcią.


FILATELISTYKA

Warsztaty z pewnością miały walor wychowawczy – propagowały sztukę pisania listów i kart pocztowych jako formę korespondencji umożliwiającą rozwijanie i doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym, wyrażanie poglądów i uczuć, opisywanie świata i swoich doświadczeń.


FILATELISTYKA

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali drobne upominki – kolorowanki z motywami filatelistycznymi.Opracowanie: Anna Boczek