Akcja prewencyjno - edukacyjna „BEZPIECZNE FERIE 2017”
Już niedługo rozpoczną się ferie zimowe – to czas odpoczynku od nauki, czas beztroskich zabaw i rozrywki. Ważne, by dzieci wiedziały, jak spędzić ten czas mądrze i z pożytkiem dla siebie, dbając przy tym o zdrowie i bezpieczeństwo.W naszej szkole podjęto szereg działań profilaktycznych w celu poprawy bezpieczeństwa naszych uczniów. Na godzinach wychowawczych zapoznano dzieci i młodzież z zagrożeniami, które mogą zaistnieć w okresie ferii. Uczniowie układali „Kodeks bezpiecznych zabaw w czasie zimy”, wykonywali plakaty dotyczące bezpiecznych zachowańBEZPIECZNE FERIE 2017

BEZPIECZNE FERIE 2017

BEZPIECZNE FERIE 2017

BEZPIECZNE FERIE 2017

oraz gazetki promujące bezpieczeństwo.


BEZPIECZNE FERIE 2017

BEZPIECZNE FERIE 2017


W dniu 4 stycznia 2017 roku gościliśmy przedstawicieli z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, którzy w ramach akcji „Bezpieczne ferie” przeprowadzili pogadankę na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.


BEZPIECZNE FERIE 2017

BEZPIECZNE FERIE 2017

Przestrzegano przed ślizganiem się na zamarzniętych akwenach wodnych, przed zjeżdżaniem na sankach z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Poruszono również temat bezpiecznego zachowania na drodze i zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.


W trakcie pogadanki uczniowie zostali uwrażliwieni na właściwe zachowanie się w domu podczas nieobecności osób dorosłych oraz poznali zagrożenia wynikające z kontaktów z osobami nieznajomymi. Utrwalali znajomość numerów alarmowych.


Wyeksponowane zostały prace uczniów biorących udział w konkursie plastycznym „Odblaski ratują życie”.BEZPIECZNE FERIE 2017

BEZPIECZNE FERIE 2017

BEZPIECZNE FERIE 2017


Życzymy wszystkim zdrowych, bezpiecznych i udanych ferii zimowych!
Opracowanie: Anna Boczek