Mikołaj z Policją
W dniu 6 grudnia 2016 roku uczniów naszej szkoły odwiedził Święty Mikołaj. Przybył w asyście sympatycznej Śnieżynki, Misia Poli, policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie – st. asp. Irminy Łakoty, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie – podkom. Doroty Gil, asp. szt. Waldemara Dziedzica, st. sierż. Marcina Stelmacha oraz Pani Izabeli Tkaczyk z Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin i wolontariusza Jarosława Miącza.Mikołaj z Policją

Mikołaj z Policją

Spotkanie rozpoczęło się od konkursu dotyczącego bezpiecznych zachowań podczas zabaw zimowych. Dzieci z wielkim entuzjazmem odpowiadały na pytania zadawane przez policjantów.
Mikołaj z Policją

Mikołaj z Policją

Podsumowaniem konkursu była pogadanka prewencyjna na temat zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, w szczególności bezpieczeństwa pieszych. Zabawy przeprowadzone przez policjantów były dobrą okazją kształtowania u uczniów umiejętności racjonalnego podejmowania decyzji w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.


Zwieńczeniem akcji było wręczenie wszystkim dzieciom mikołajkowych prezentów oraz słodki poczęstunek.Mikołaj z Policją

Mikołaj z Policją

Nie zapomniano o milusińskich przebywających w salach szpitalnych.


Mikołaj z Policją

Mikołaj z Policją

Spotkanie z gośćmi wywołało uśmiech na nie jednej buzi a prezenty sprawiły dzieciom dużo radości.


Mikołaj z Policją

Mikołaj z Policją

Mikołaj z Policją

Bardzo serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za przygotowanie akcji mikołajkowej, która sprawiła, że dzieci zapomniały na chwilę o swoich problemach zdrowotnych i z radością brały udział w konkursach dotyczących bezpieczeństwa. Dziękujemy za okazane serce chorym dzieciom, za ofiarowanie im swojego czasu, dobrej zabawy, iskierki świątecznego ciepła oraz przepięknych mikołajkowych prezentów.
Opracowanie: Anna Boczek, Elżbieta Horbowska