„Noc szczęśliwego rozwiązania…”

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, więc i my, ogarnięci atmosferą radosnego oczekiwania, jak co roku postanowiliśmy włączyć się w przygotowania do tych magicznych Świąt.


18 grudnia spotkaliśmy się w kaplicy szpitalnej, by wspólnie kolędować i dzielić się świąteczną radością. Uroczysty nastrój tej chwili pogłębiał przedświąteczny wystrój kaplicy: bożonarodzeniowa szopka i dwie piękne choinki, roztaczające dyskretny blask kolorowych światełek i zapach przywodzący na myśl najpiękniejsze chwile spędzane w gronie najbliższych… Do refleksji nad różnymi aspektami narodzenia Chrystusa skłaniały teksty ks. Jana Twardowskiego, w jakże naturalny i bezpretensjonalny sposób uświadamiające bliskość Boga i człowieka w tym szczególnym czasie. Z ogromnym skupieniem i zaangażowaniem interpretowali je uczniowie z Oddziału Rehabilitacji. Wspólnie śpiewaliśmy także kolędy do gitarowego akompaniamentu pana Jacka Sochockiego. Nie zabrakło również występów solowych.


Na koniec złożyliśmy sobie nawzajem świąteczne życzenia. Atmosfera rodzinnego ciepła i serdeczności udzieliła się wszystkim uczestnikom spotkania. Niech jego mottem będą słowa poety:
„Pomódlmy się w Noc Betlejemską,


w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,


by wszystko się nam rozplątało,


węzły, konflikty, powikłania”


Noc

Noc

Noc

Noc

Noc

Noc

NocOpracowanie: Zespół