Dzień Papieski


Od piętnastu lat obchodzimy w październiku Dzień Papieski poświęcony pamięci Jana Pawła II. Tegoroczne uroczystości przebiegały pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodziny” i zachęcały do refleksji nad rodziną oraz do wytrwałej modlitwy w jej intencji.


Dzień Papieski

Uczniowie naszej szkoły, co roku aktywnie uczestniczą w obchodach tego Dnia poprzez udział w licznych spotkaniach. W tym roku odwiedzili nas przedstawiciele Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wspólnie oglądaliśmy prezentację o Wielkim Polaku, były również konkursy, śpiew i nagrody.


Dzień Papieski

Kolejnymi gośćmi byli uczniowie z Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie, którzy w pięknym przedstawieniu zaprezentowali życiorys i nauczanie papieża. Śpiewaliśmy wspólnie „Barkę” i odmawialiśmy modlitwę do Świętego Jana Pawła II. Otrzymaliśmy również urocze upominki.


Dzień Papieski


Podczas kolejnych spotkań z naszymi katechetami braliśmy udział w prezentacjach, konkursach, quizach, wspólnych modlitwach i śpiewie, aktywnie włączając się w obchody XV Dnia Papieskiego. Uczestniczyliśmy również w konkursie plastyczno - literackim zorganizowanym przez Centrum Jana Pawła II w Lublinie pod tytułem „Święty Jan Paweł II honorowy obywatel Lublina wzorem dla każdego z nas”.


Dzień Papieski

Poprzez te liczne inicjatywy uczciliśmy w naszej szkole pamięć świętego Jana Pawła II, pielęgnując wartości przekazywane w Jego nauczaniu.


Dzień Papieski

Dzień Papieski

Dzień Papieski

Opracowanie: AgCK