Gry planszowe

Planszówki z roku na rok notują coraz szybszy wzrost popularności, stanowiąc coraz silniejszą konkurencję dla gier komputerowych - i trudno się dziwić, bo czyż nie lepiej spotkać się w gronie rodzinnym lub z przyjaciółmi, w dobrym towarzystwie, przy zajmującej i ciekawej grze?


Tego na 100 procent sprawdzić nie możemy, ale wiemy, że na pewno jest to miła forma spędzania czasu wolnego w szpitalu dla naszych wychowanków. Początki spotkań były trudne, nie zawsze było widać entuzjazm u dzieci, ale powoli zmieniało się to i wywoływało zdziwienie, że gry planszowe mogą tak skutecznie zabijać nudę i stawać się atrakcyjną formą rywalizacji, a także świetnym sposobem na poznawanie rówieśników.


W tym roku dzięki Paniom Edycie i Wioletcie z Fundacji Animatorów i Twórców Kultury TRACH w każde wrześniowy i październikowy poniedziałek na holu III piętra odbywały się rozgrywki gier planszowych dla naszych uczniów. Poznając nowości w tej dziedzinie razem graliśmy, bawiliśmy się i integrowaliśmy, skutecznie zachęceni do tej, jak się okazało, niezwykle atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego!


Gry planszowe

Gry planszowe

Gry planszowe

Gry planszowe
Opracowanie: Zespół