Ciekawostki ze szkolnych konkursów
Na przełomie maja i czerwca nasi uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w dwóch konkursach, które swoim zasięgiem obiegły niemal wszystkie oddziały naszej Szkoły oraz Filię. Realizacja tych przedsięwzięć była możliwa dzięki współpracy nauczycieli.


Szkolny Konkurs Astronomiczny nawiązywał do tematyki świata kosmosu, który od dawna fascynuje dzieci i młodzież. Nieskończona przestrzeń Wszechświata intryguje wszystkich swoją nieodgadnioną potęgą. Niezliczone ciała niebieskie, planety i gwiazdy są ciągle zagadką dla pasjonatów. Przebieg Konkursu oparty był o dwie części: teoretyczną (test wiedzy) i praktyczną (film naukowy z kartą pracy). "Potyczki matematyczno-przyrodnicze" to konkurs, który zawierał w swoich treściach tematykę zaczerpniętą ze wszystkich przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, geografia) oraz matematyki. Zagadnienia zawarte w teoretycznym teście wiedzy miały formę problemową. Uczniowie zderzyli się z zestawem ciekawostek określonych w zadaniach opartych na kontekście praktycznym.


Obydwa Konkursy cieszyły się dość dużym zainteresowaniem wśród uczniów ze względu na urozmaicony charakter pytań i treści. Jak to bywa w Konkursach, najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które to okazują się zawsze najtrafniejszym upominkiem.
konkursy


opracowanie - Beata Woszczek

współpraca w realizacji konkursów - Anna Boczek i Łukasz Niewiadomy