Digital Youth Forum w naszej szkole

– transmisja online z Centrum Naukowego Kopernik w Warszawie
W dniu 17 maja 2018 roku w ramach Ogólnopolskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w transmisji online Digital Youth Forum z Centrum Naukowego Kopernik w Warszawie.
Digital Youth Forum

DYF – to forum dla młodzieży na temat kreatywnego wykorzystania nowych technologii i bezpieczeństwa online zorganizowane przez Fundację DDS. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji i Rzecznik Praw Dziecka.Celem wydarzenia było:


• promowanie pozytywnych zachowań online i pozytywnego wykorzystania nowych technologii


• wspieranie kreatywności, innowacyjności, sprawczości w obszarze nowych technologii i internetu


• poszerzenie świadomości wokół zagrożeń online, inspirowanie i motywowanie do działaniaDigital Youth Forum

Digital Youth Forum

Digital Youth Forum

W forum poruszany był m.in. temat ochrony danych osobowych w internecie. Przedstawiono narzędzia Facebooka służące do ochrony prywatności i bezpieczeństwa oraz zwrócono na zagrożenia jakie mogą wiązać się z nieodpowiednim korzystaniem z platformy.Więcej informacji na temat bezpieczeństwa na Facebooku znajduje się na stronie:

www.facebook.com/safety

Ponadto poruszane były również tematy związane z systemem wartości i poglądami środowiska, w którym dorastają młodzi ludzie.
Digital Youth Forum

Podczas forum prelegenci zwracali uwagę na zagrożenia związane z dostępem młodych ludzi do szkodliwych treści, w tym m.in. pornografii online, agresji, zagrożeń dla wartości, zagrożeń komercyjnych.
Digital Youth Forum

Uczestnicy forum mieli możliwość poszerzenia wiadomości na temat mechaniki i programowania, wykorzystania internetu do pozytywnych działań, prywatności online, poznawali systemowe rozwiązania, które pozwalają lepiej wykorzystać narzędzia cyfrowe zarówno podczas zabawy, jak i w nauce.


Opracowanie: Anna Boczek