XVI Jesienny Turniej Szachowy
25 listopada w holu Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej miała miejsce XVI edycja Jesiennego Turnieju Szachowo-Warcabowego. Jest to impreza bardzo ważna dla społeczności naszej szkoły, dlatego przygotowywaliśmy się do niej niezwykle starannie. Już w październiku ruszyły poszukiwania sponsorów, które przyniosły pozytywny rezultat, ponieważ otrzymaliśmy wiele cennych upominków: puchary, książki, pluszaki, gry dydaktyczne czy bilety do kina. Dzięki pracy wielu nauczycieli i dzieci powstała także wyjątkowa dekoracja.


Nasza impreza swoją szczególną rangę zawdzięcza również temu, że została objęta patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Lubelskiego i Lubelskiego Klubu Szachowego – sponsora pięknych, pamiątkowych medali przeznaczonych dla wszystkich uczestników.


W rozgrywkach, oprócz dzieci z naszej szkoły, wzięli udział również uczniowie zaprzyjaźnionej SP nr 25 w Lublinie. Zawodnicy rozgrywali partie w dwóch kategoriach: w szachach i warcabach. Zwycięzcami byli oczywiście wszyscy uczestnicy turnieju, ale w wyniku turniejowych zmagań wyłoniono laureatów w poszczególnych kategoriach:


szachy:


I miejsce: Igor Morawski ZSS przy USzD,


II miejsce: Emil Pawlak SP nr 25,


III miejsce : Joanna Turek ZSS przy UszD,


warcaby:


I miejsce: Patryk Kondracki SP Nr 25,


II miejsce: Sylwester Żalejko SP Nr 25,


III miejsce: Maria Kulko ZSS przy UszD.
Poza nagrodami przewidzianymi w regulaminie, nagrodzono również dwoje najmilszych uczestników turnieju, którymi okazali się uczniowie szkoły przyszpitalnej: Martyna Dziewa i Aleksander Tworkowski. Ponadto sędziowie docenili najmłodszych zawodników: Aleksandrę Biernasiuk i Szymona Kosela.


Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się w obecności przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Pana Rafała Dobrowolskiego z Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu, który wręczył zwycięzcom okolicznościowe puchary i dyplomy oraz nagrody. Miłym akcentem było ufundowanie nagrody książkowej dla najlepszego szachisty turnieju przez Panią Profesor Iwonę Beń-Skowronek – kierownik Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej.


Wszyscy sportowcy wykazali się walecznością i hartem ducha. Każdego uhonorowano pamiątkowym medalem oraz obdarowano cennymi nagrodami. Imprezę uświetnił występ uroczych małych tancerek z zespołu APT MINI KIDS, które pod kierunkiem Magdaleny Woszczek przygotowały bajkowy pokaz taneczny. Po jego zaprezentowaniu Pani Magdalena zaprosiła do wspólnej zabawy przy muzyce wszystkich zebranych. Mamy nadzieję, że uczestnikom pozostały miłe wspomnienia./p>


Pragniemy gorąco podziękować przyjaciołom naszej szkoły, którzy wsparli tę inicjatywę:


Kuratorium Oświaty w Lublinie,


Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego,


Lubelski Klub Szachowy,


Biblioteka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego,


SKOK Chmielewskiego,


Lemonex S.A.,


Józef Kwieciński - Gospodarstwo Ogrodnicze w Niesiołowicach,


Auchan,


Tru Foods


Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka,


Pszczółka - Fabryka Cukierków,


Sklepik Cynamonowy - Agnieszka Węgrzyn,


Tesco,


Restauracja „Koncertowa”,


Piekarnia „Orzeł”- Marcin Orlikowski,


LALAmido - zabawki pasją podszyte,


Multikino.XVI Jesienny Turniej Szachowy

XVI Jesienny Turniej Szachowy

XVI Jesienny Turniej Szachowy

XVI Jesienny Turniej Szachowy

XVI Jesienny Turniej Szachowy

XVI Jesienny Turniej Szachowy

XVI Jesienny Turniej Szachowy

XVI Jesienny Turniej Szachowy

XVI Jesienny Turniej SzachowyOpracowanie: Zespół