Święty Mikołaj w filii szkoły


6 grudnia uczniów filii naszej szkoły tradycyjnie odwiedza Święty Mikołaj. Ta wizyta to jedno z najbardziej oczekiwanych przez dzieci wydarzeń w roku. Wszyscy przygotowują się do niego bardzo starannie - uczą się wierszy i piosenek, wykonują prace plastyczne, na których oczywiście króluje wizerunek Mikołaja.
Święty Mikołaj

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj

W końcu pojawia się w drzwiach wyczekiwany Gość. Ubrany w powłóczystą czerwoną szatę, z długą brodą, mitrą na głowie i pastorałem w ręku. Dźwiga worek wypełniony prezentami. Spotkaniu przewodniczył ks. prałat Tadeusz Pajurek - prezes Charytatywnego Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia”. Opowiedział zebranym skąd wzięła się w kulturze i tradycji bożonarodzeniowej postać Świętego Mikołaja – patrona między innymi dzieci, cukierników i żeglarzy.
Święty Mikołaj

Jeszcze przed rozdaniem prezentów odbyły się zabawy integracyjne, w których uczestniczyły nie tylko dzieci. Radosne spotkanie prowadził zespół muzyczny ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Misericordia”.
Święty Mikołaj

W końcu nastąpił długo wyczekiwany moment - wręczenie prezentów. Dzieci mówiły przygotowane wierszyki, śpiewały Mikołajowi piosenki i wręczały przygotowane przez siebie podarunki. Na zakończenie Natalia, uczennica gimnazjum, złożyła Mikołajowi życzenia w dniu jego imienin oraz serdecznie podziękowała za przybycie i wręczone upominki.
Święty Mikołaj

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj

Na pożegnanie wspólnie zaśmiewaliśmy „Prawda jest, że Święty Mikołaj dobry jest” i głośno wykrzyknęliśmy „DZIĘKUJEMY!”.
Święty Mikołaj

W okresie przedświątecznym odwiedzili nas również uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu w Mętowie. Obdarowali małych pacjentów cieplutkimi kocykami i grami planszowymi.
https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-sp-metow/kocyk-i-poduszka-nie-tylko-dla-maluszka
Święty Mikołaj

Prezenty sprawiły wiele radości naszym podopiecznym.
Święty MikołajOpracowanie:: Renata Z.,Beata T.-W