Obchody Narodowego Święta Niepodległości w FiliiDzień Niepodległości

W Filii naszej Szkoły odbył się uroczysty apel z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem „Biały Orzeł”. Program artystyczny w wykonaniu naszych uczniów wprowadził zebranych gości w nastrój zadumy, dostarczając wielu wzruszeń. Przedstawiony rys historyczny, przybliżył wszystkim okoliczności utraty przez Polskę niepodległości, wydarzenia z okresu zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie, aż do dnia 11 listopada 1918 roku, w którym ziściło się polskie marzenie o wolnym kraju.Dzień Niepodległości

„Dzisiaj wielka jest rocznica –

Jedenasty listopada!...

Tym, co zmarli za Ojczyznę

Hołd wdzięczności każdy składa

Więc o przyszłość walczmy społem

Pod sztandarem z Orłem Białym,

Tylko pracą, nauką przysporzymy Polsce chwały!”


Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości

Wizerunek Orła Białego w koronie symbolizował Wolną Polskę, zaś krzyże ofiarę poniesioną przez Polaków w walce o niepodległość.


Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości


Jednym z punktów programu artystycznego była inscenizacja „Legendy o Białym Orle” w wykonaniu nauczycielek, które w sposób obrazowy przedstawiły Polskę ,,rozszarpywaną” przez trzech zaborców.
Dzień Niepodległości

Kulminacyjnym punktem uroczystości było wspólne odśpiewanie refrenu piosenki: „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”:


,,Ja to mam szczęście,


że w tym momencie


żyć mi przyszło, w kraju nad Wisłą…”Na zakończenie wystąpiła Pani wicedyrektor Magdalena Zamorowska, która podziękowała za wspaniały występ zaangażowanym uczniom i nauczycielom oraz wręczyła aktorom symboliczne dyplomy.
Dzień Niepodległości

Nasi artyści z pamiątkowymi dyplomami w towarzystwie nauczycielek, które przygotowały uroczystość i scenografię…Dzień Niepodległości

… oraz zdjęcie całej społeczności uwieczniające to wyjątkowe spotkanie.Dzień Niepodległości


Opracowanie: Beata T.-W., Renata Z.