Gry planszowe
Kiedy większość młodzieży po południu 5 września siedziała przy komputerze lub innych mediach, nasi podopieczni uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Ośrodka Brama Grodzka w Lublinie, którzy już po raz drugi przywieźli do naszego szpitala najbardziej interesujące gry planszowe. Wachlarz propozycji był niezwykle bogaty - każdy mógł wybrać coś dla siebie dostosowując do wieku, możliwości, potrzeb i zainteresowań.


Niektóre dzieci, zwłaszcza chłopcy, z lekkim powątpiewaniem przyszli na hol III piętra, na którym odbywały się rozgrywki. Trzeba było mocno ich motywować, żeby opuścili swoje łóżka, a w nich laptopy, tablety i smartfony. Jednak te dzieci, które przyszły tylko na „chwileczkę”, pozostały najdłużej. Jakże wielkie było nasze zdziwienie, gdy okazali równie duży opór przy opuszczaniu „terenu gry”.


Nie gorzej bawili się nauczyciele–wychowawcy, którzy początkowo z nieśmiałością tylko podpatrywali nowości rynkowe, ale z czasem zostali wciągnięci w wir zabawy. Jedyne, co nas różniło od młodzieży, to nasza trudność pogodzenia się z druzgocącą porażką…


Gry planszowe

Gry planszowe

Gry planszowe

Kartki dla Powstańców


Kartki dla Powstańców
Opracowanie: Zespół