Digital Youth Forum w naszej szkole

– transmisja online z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

W dniu 25 maja 2017 roku uczniowie naszej szkoły wspólnie z rodzicami uczestniczyli w transmisji online forum dla młodzieży na temat kreatywnego wykorzystania nowych technologii i bezpieczeństwa w sieci zorganizowanego w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.


YouthDigital

Korzystanie z zasobów Internetu, z jednej strony, otwiera nowe możliwości zdobywania wiedzy, ale także naraża na zjawiska negatywne. Dlatego jednym z kluczowych działań profilaktycznych skierowanych do uczniów jest organizacja ciekawych przedsięwzięć związanych z przekazywaniem zasad bezpiecznego korzystania z zasobów cyfrowych oraz popularyzacja dobrych praktyk w tym zakresie.


YouthDigital

W forum wystąpili nastolatkowie, których aktywność w obszarze nowych technologii może być inspiracją dla rówieśników oraz prelegenci m.in. dziennikarze, którzy inspirowali odbiorców swoim doświadczeniem, wiedzą i osiągnięciami.


YouthDigital


YouthDigital


YouthDigital

Uczniowie mieli możliwość wzbogacenia wiadomości na temat programowania oraz tworzenia gier i materiałów na YouTube. Poznali także zasady ochrony prywatności online.

Mamy nadzieję, że uczestnicy forum poszerzyli swoją wiedzę o zagrożeniach cyfrowych oraz zostali zainspirowani do podejmowania ciekawych inicjatyw w sieci.


Więcej informacji:

http://digitalyouth.pl/forum/

Opracowanie: Anna Boczek