Konkurs czytelniczy5 kwietnia 2017 roku w naszej Szkole już po raz drugi odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas III – V szkoły podstawowej. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz propagowanie utworów polskich klasyków literatury dziecięcej.

Uczestnicy, rozwiązując test (opracowany przez nauczycieli: E Horbowską-Zaranek, E. Śliwińską i M. Orłowską), mogli wykazać się znajomością lektur oraz swoich ulubionych książek.

Przed konkursem, podczas lekcji i zajęć wychowawczych, uczniowie zapoznawali się z różnymi utworami dawnej i współczesnej literatury dziecięcej, a następnie wykonali do nich ciekawe ilustracje. Stały się one piękną plastyczną oprawą naszej imprezy.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały złote i srebrne medale z tytułem „Mistrz Czytelnictwa”, a także wiele pochwał i gratulacji od rodziców i opiekunów, gorąco kibicujących swoim pociechom.

Zwycięzcą został Bartłomiej Jędrzejewski z klasy czwartej, który zdobył najwięcej punktów. Drugie miejsce zajęli ex aequo: Karol Stanowski z kl. IV oraz Zuzanna Deryła z kl. III. Na trzecim miejscu znaleźli się ex aequo: Antoni Drozd z kl. V oraz Marta Wolińska z kl. III SP.

Laureaci oraz pozostali zawodnicy otrzymali wspaniałe nagrody książkowe, ufundowane przez Bibliotekę KUL - zaprzyjaźnioną z naszą placówką.

Na szczególne uznanie zasłużył Bartek Jędrzejewski, który pokazał nam, że pomimo przewlekłej choroby można bardzo wiele osiągnąć, rozwijając swoje literackie zainteresowania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe przygotowanie się do konkursu i udział w czytelniczych zmaganiach.

Gratulujemy!Konkurs czytelniczy Konkurs czytelniczy Konkurs czytelniczy
Konkurs czytelniczy Konkurs czytelniczy Konkurs czytelniczy
Opracowanie: Marta Orłowska