"Podsumowanie wychowawczych, przedświątecznych działań twórczych"

Każde Święta Bożego Narodzenia związane są nierozłącznie z tradycjami tworzenia ozdób, kartek świątecznych, stroików, organizowania konkursów, spotkań z interesującymi ludźmi oraz podejmowania innych ciekawych przedsięwzięć. Entuzjazm dzieci do takich działań jest zawsze bardzo duży. Tego rodzaju zajęcia rozwijają umiejętności plastyczno-techniczne, percepcyjno-muzyczne, a także ciekawość twórczą u naszych podopiecznych.

Większość działań związanych z tradycjami świątecznymi podejmowanych w grupach wychowawczych prezentujemy za pomocą wirtualnej tablicy.

Połączone one były także z udziałem w dydaktycznym międzynarodowym projekcie e-Twinning pt. "The traditions and the crafts in your country".

Realizacja projektu polega na współpracy między placówkami dydaktyczno- wychowawczymi w kraju i za granicą pod kątem wymiany ciekawostek, zdjęć, tutoriali, a także informacji o tradycjach bożonarodzeniowych poprzez dokumentowanie efektów na platformie online.

Większość rezultatów naszych działań wychowawczych w postaci dokumentacji multimedialnej zamieszczona jest na portalu w/w projektu. W projekcie, który obejmuje tradycje Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, biorą udział obok naszej Szkoły takie placówki jak:

Klaipedos vaiku laisvalaikio centras (z Litwy)


Przedszkole Miejskie nr 4 w Kraśniku


Kindergarten " Slunchice" (z Bułgarii)


Dječji vrtić "Djecji svijet" (z Chorwacji)


Poniżej zamieszczamy tablicę wirtualną prezentującą efekty naszych działań przedświątecznych z dziećmi także we współpracy z terapeutami.

Zobacz certyfikat
Opracowanie: Zespół