11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2016 roku w Filii naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

11 listopada 1918 roku to ważna data w dziejach Polski, która na zawsze wpisała się w pamięć potomnych. Tego dnia Polska odzyskała niezależność polityczną, po 123 latach niewoli - wróciła na mapę Europy.

Dzień ten to symbol miłości do Ojczyzny, walki o jej wolność, wiary i zwycięstwa.

Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pani Beaty Trochonowicz - Wach i Moniki Rutkowskiej - Kandzierskiej zaprezentowali program artystyczny poświęcony tym, którzy ,,na stos rzucili swój życia los...”. Wszyscy zgromadzeni na uroczystości oddali hołd Polakom walczącym za Ojczyznę.

Ze szkolnej sceny zabrzmiały słowa okolicznościowej poezji w interpretacji uczniów. Teksty te przybliżyły treści historyczne, wywoływały niezwykły nastrój zadumy i refleksji nad losem naszego narodu. Dopełnieniem uroczystości były pieśni patriotyczne w wykonaniu wszystkich uczestników spotkania.

Poprzez udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości oddaliśmy hołd tysiącom żołnierzy i powstańców, którzy walczyli o niepodległość Polski. Pamięć o nich wciąż żyje i żyć będzie – jest to nasze zobowiązanie wobec ich zasług oraz postawy wobec ojczyzny.


Święto Niepodległości Święto Niepodległości Święto Niepodległości Święto Niepodległości
Święto Niepodległości Święto Niepodległości Święto Niepodległości Święto Niepodległości


Opracowanie: Beata Trochonowicz-Wach